od dne 21.08.2019 v 20:34
U19 | FK Pelhřimov – FK Hodonín z.s. 2:1 (1:1)

U19 | FK Pelhřimov – FK Hodonín z.s. 2:1 (1:1), 1. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, středa 21. 8. 2019, Pelhřimov.
Branky: 27. Šimon Adam, 60. Heřmánek Petr – 11. Koutský Stanislav.
Rozhodčí: Müller – Kůrka, Dolejš.
ŽK: 1:1 (67. Vanhasselle – 59. Nedůchal).
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamAdam SimonMichal KalinaJindřich Vaňkát – Andrej Fikar (51. Lukáš Vopálenský), Daniel Fanta(88. Tomas Vacek), Tomáš TomecPetr Heřmánek – David VanhasselleAdam Kotrč.

Středeční utkání s Hodonínem otevřelo dorostencům náročný vstup do divize, ještě příští týden je čeká anglický týden středa-sobota.
Hra neměla šťastný začátek, po deseti minutách hry na soupeřově polovině přišel rohový kop Hodonína a na zadní tyči jsme nepohlídali Koutského, který z výskoku přesně poslal hlavičku do sítě. Vedení si hosté udrželi do 26. minuty, po faulu na Kotrče, Heřmánkovo rozehrání také hlavičkou za Buchtova záda poslal Šimon. Po vyrovnávací brance se hra Pelhřimova zlepšila. Po víc než půlhodince hry po rozehrání od branky a Fikarově prodloužení mířil Fanta do boční sítě.
Po přestávce brzy střídal pro zranění Fikar, a v 60. minutě přišel první rozhodující okamžik. Po faulu na Fantu přišel trestný kop z hranice vápna a ponechání zdi hostů jen asi 6 metrů od střelce Heřmánka zakrylo výhled gólmanovi a tak krásný oblouček minul zeď a proplul do středu branky. Následovala dramatická půlhodina hry, hosté do ní dali rychlost, důraz, kombinaci, touhu po vyrovnání. Jejich rohy, dlouhé auty i přímé kopy Leška i obrana odvrátili. Za domácí střílel Kotrč po sólu mimo, Fantův centr po sólu tři nabíhající hráči nečekali. Heřmánkův přímý kop gólman se štěstím chytil, dvakrát byl nepřesný Petrucha, ale v 80. minutě jeho sólo a střelu z 15 metrů po zemi Leška chladnokrevně vyrazil doleva. Míč po tomto úžasném zákroku vyvedli spoluhráči do pole. Byl to rozhodující okamžik otevírající poslední desetiminutovku. Springerova střela orazítkovala pravou tyč. Vopálenského míč po zemi chytil gólman. Oblouček poslaný za obranu si hosté pokazili faulem a po následném přímém kopu Pelhřimova odpískal rozhodčí konec hry, a tak si hráči s dobrým sluchem zaslechli i několik tónů "Ódy na radost". Za obětavou i pohlednou a kolektivní hru zaslouží hráči uznání.