od dne 18.08.2019 v 20:58
U19 | SK Pernštejn Nedvědice – FK Pelhřimov 2:1 (1:1)

U19 | SK Pernštejn Nedvědice – FK Pelhřimov 2:1 (1:1),3.kolo Moravskoslezské divize D mladšího dorostu, neděle 18. 8. 2019,Nedvědice.
Branky: 19., 47. Pivovarčík – 20. Heřmánek.
ŽK: 1:4.
Rozhodčí: Marek Daniel – Krejča Jan, Mrázek Vít.
80 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Jindřich VaňkátAdam SimonMichal KalinaHonza Adam (66. Filip Havelka), – Tomáš TomecAndrej FikarPetr HeřmánekLukáš Vopálenský, – David VanhasselleAdam Kotrč.
Střídající: Havelka, Poul, Doležal.

Na první mistrovské utkání v novém ročníku vyrazili pelhřimovští dorostenci na Moravu za nováčkem soutěže mužstvem Nedvědic. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. V 7. minutě po hezky kopnutém rohu se dostal k míči hlavou Kotrč, ale brankář z bezprostřední blízkosti vyrazil. V 8. minutě střelou z dálky těsně minul Fikar. Tlak neustal a v 15. minutě se octnul sám před brankářem Heřmánek, ale gól z toho nebyl.
Na začátku 19. minuty rozehrál soupeř rychle aut, který naši obránci nezachytili a nedvědický Pivovarčík skóroval.
Hned ve 20. minutě se zprava uvolnil rychlý Fikar, který přihrál do volného prostoru před bránu soupeře Heřmánkovi a ten vyrovnal. V 31. minutě se dostal ke střele před vápnem Vanhasselle, domácí brankář střelu vyrazil na dobíhajícího Vopálenského, který hlavou skóroval. Bohužel postranní rozhodčí posoudil celou situaci jako ofsajd a gól nebyl uznán. Ještě před poločasem, střelou z dálky, trefil Vaňkát boční síť. Bylo vidět, že fyzicky a herně máme navrch. Druhý poločas a hlavně jeho začátek se nám bohužel vůbec nepovedl. Ve 47. minutě po špatné dohodě s přebráním útočícího hráče v obraně, využil opět situaci Pivovarčík a hosté šli do vedení. Domácí se začali soustředit na bránění a naši hráči bohužel přistoupili na hru soupeře. V 50. minutě fauloval na hranici vápna Šimon, ale přímý kop Leška bez problémů chytil. V 57. minutě se zprava dostal do vápna soupeře Fikar, který mohl situaci řešit přihrávkou na uvolněné hráče, ale rozhodl se to vzít na sebe a bohužel neskóroval.
Hned v 59. minutě po hezky kopnutém rohu Kotrč hlavou těsně minul. V konci utkání byla hra rozháraná, plná osobních kontaktů a faulů. Přesto ještě v 89. minutě nacentroval zleva Kotrč před malé vápno na Vaňkáta, který míč letící vzduchem, z jedničky, poslal těsně vedle.

Další zápas sehrajeme již tuto středu 21.8.2019, kdy na své domácí půdě přivítáme tým FK Hodonín z.s..