od xjert02 dne 15.06.2019 v 20:31
U19 | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí 6:2 (2:0)

U19 | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí 6:2 (2:0), 28. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 15. 6. 2019, Pelhřimov.
Branky: 6. a 58. Pernica, 20. a 60. Heřmánek, 89. Tomec – 61. Chalupa, 83. Bíbr.
Rozhodčí: Fabeš – Machač, Matouš.
ŽK: 0:1.
40 diváků.

FK Pelhřimov U19: Leška – Fikar (71. Kalina), Sajner (82. Kotrč), Matouš (K), Fanta – Vaňkát (58. Tomec), Viktora, Heřmánek, Šmíd /Vyskytná/ (46. Šmíd /Pe/) – Pernica, Bednář (82. Pípal).

Boj o poslední příčku tabulky rozhodlo předehrávané čtvrteční utkání Břeclavi se Spartou Brno. Zdálo se, že vítězná penalta brněnského Kubeše otevřela rapsodii naděje. Administrativní nepřihlášení Kyjova posunulo poslední zápas na pozici zkoušky orchestru.
V úvodu hry hlavičkoval Pernica nad branku, ihned na to Leška chladnokrevně sebral míč sólujícímu soupeři váhajícímu se střelou. Pernicovo sólo poslalo v 6. minutě Pelhřimov do vedení. Po autu hostů až do vápna vykopával Vaňkát z brankové čáry a dorážku vyrážel Leška. Kolmé rozehrání Matouš–Bednář zakončil Pernica střelou do gólmana. Po 20 minutách hry rozhodl poločas po přiklepnutí Pernici Heřmánek. Meziříčí mohlo snížit po centru po zemi. Šmídovu střelu po zemi chytil gólman. Pártlův centr stačil tísněný Fikar vykopnout. Zedníkovo sólo zbrzdil Vaňkát a Chalupa střílel těsně mimo. Jistou tutovku poslal Pernica nad břevno a přímý kop hostů chytil Leška v pádu u pravé tyče.

Druhé dějství otevřel střídající Šmíd (Pe) penaltou k levé tyči – gólman směr střely předpokládal, míč byl však o vteřinku rychlejší. Další Zedníkovo sólo odvrátil Leška na roh. Vaňkátův a Bednářův postup zakončil Viktora, hosté srazili míč na roh. Šmídův míč pod břevno vypíchl střídající gólman Turza, Další sólo Meziříčí odvrátil na aut Matouš. Čtvrtou branku přidal po kolmém rozehrání Pernica když obešel gólmana. Do střely sólujícího Meziříčí vskočil doslova zázračně Leška. Pátá branka byla vtipným Heřmánkovým lobem ze středového kruhu přes vysunutého brankáře. Z přímého kopu skóroval po slabší chvilce Lešky hned v další minutě Chalupa. Další Mičkovo sólo středem Leška jistil. Bíbrovo sólo znamenalo druhou branku hostů. Leška ale tým výrazně podržel. Meziříčí jsme pustili do tolika šancí, že nebýt jeho chladnokrevného brankářského umění, docela bychom o bodech pochybovali. Šestou branku vstřelil minutu před koncem hry Tomec, když také obešel gólmana a poslal míč do prázdné branky.
V posledním utkání sezóny se rozloučili s dorostem gólman Láďa Károlyi, Jan Matouš, Ondra Sajner, Pavel Bednář, David Viktora, a pelhřimovský i vyskytenský Vojtové Šmídové. Patří jim poděkování za dorostenecký fotbal a přání úspěchů ve sportu i životních cílech.
Pelhřimovský starší dorost tak skončil na předposledním 14. místě. Tým 5× zvítězil, 3× remízoval a rovnou 20× si hráči vychutnali odchod z trávníku s porážkou. Dosáhli na nelichotivé skóre 49:94.
Starší dorost opouští i realizační tým trenér Robert Pozník a vedoucí mužstva Mirek Viktora. Patří jim dík za obětavou, časově náročnou práci i přístup k mladým hráčům.