od xjert02 dne 08.06.2019 v 06:57
U19|FC Kyjov 1919 : FK Pelhřimov 3:3 (2:1)

U19|FC Kyjov 1919 : FK Pelhřimov 3 : 3 (2 : 1), Moravskoslezská divize staršího dorostu 28. kolo, sobota 8. 6.2019, Kyjov

Rozhodčí:  Kološ- Kouřílek, Bittner.

Branky : 17. Čevelík, 20. a 54. Něnička – 23. Pernica, 50. Šmíd Vojtěch, 76. Bednář.

ŽK 1:2 (26. Fikar, 75. Pernica)

Pelhřimov: Karolyi – Fikar (90. Adam), Matouš, Vaňkát (81. Fanta), Sajner – Viktora, Heřmánek (74. Tomec) – Šmíd, Pernica, Vopálenský (46. Šmíd)

– Bednář( K ).

 

Předposlední kolo přineslo staršímu dorostu cenný remízový bod. Tým dosáhl v nepříznivém vývoji srovnat v závěru hry.

Utkání mělo oboustranně opatrný začátek, viditelná byla snaha vyvarovat se laciné chyby. Za hosty nastřelil z ofsajdu tyč Bednář, do šance pronikl i Fikar. Vedení patřilo Kyjovu, přímý kop z 35 metrů prolétl skrumáží a Čevelík chumel hráčů oběhl a sám proti gólmanovi skóroval. Domácí brzy na to využili roh díky nedůraznému odvrácení míče a volný Něnička na zadní tyči neměl s druhou brankou moc práce. Stav snížil po Fikarově úniku po pravé straně a centru do vápna přeným míčem Pernica. Viditelně zlepšená hra Pelhřimova přinesla jen územní převahu nepřekonatelnou překážkou byl gólman Gaspar. Sajnerovu hlavičku chytil na čáře, Pernicovu střelu vyrazil nohama i další šance Viktory a Sajnera odvrátil. Do šaten šel Kyjov s těsným vedením a po pěti minutách hry vyrovnal Vojta Šmíd (Pe) rychlým zpracováním Fikarova autu pohotovou ranou pod břevno. Kyjov šel znovu do vedení po Něničkově proražení obránců nastřelil tyč, ale dorážka již skončila v síti. Vyrovnání přineslo dlouhé rozehrání střídajícího Tomce od poloviny hřiště a Bednářem získaný balón se angličanem otřel o tyč a skončil v síti. Můžeme dost litovat, že závěrečný tlak Pelhřimov nezužitkoval, domácím se stažení a zabetonování obrany vyplatilo.

Výslednou tabulkovou šarádu pootevře čtvrtek 13. června kdy předehrává Břeclav poslední kolo se Spartou Brno.