od dne 25.05.2019 v 11:53
U19 | FC Svratka Brno - FK Pelhřimov 2:1 (0:0)

U19 | FC Svratka Brno – FK Pelhřimov 2:1 (0:0). Moravskoslezská divize staršího dorostu – 26. kolo, sobota 25. 5.2019, Brno.
Branky: 53. Veškrňa, 54. Dlapa – 63. Pernica.
Rozhodčí: Havlín – Šmíd, Vašík.
ŽK: 1:1 (78. Štrobl – 60. Fanta)
Sestava FK Pelhřimov U19: Leška – Matouš, Vaňkát, Sajner, Fikar (K) – Viktora, Tomec, Šmíd Vojta, Fanta (61. Šmíd Vojtěch), Heřmánek – Pernica.

Pelhřimov dělily jen minuty od kontumace za pozdní příjezd. Ze šatny bez rozcvičení nastoupili hráči do hry. Udrželi v prvním poločasu nerozhodný výsledek, pelhřimovský gól pro ofsajd neplatil. Oporou byl gólman Leška, který kryl nejméně čtyři jasné gólové šance.
Po osmi minutách hry ve druhém dějství zakončil trestný kop hlavičkou volný Veškrňa, když mu nikdo nebránil a byl o zlomek vteřiny rychlejší než gólman. Nezdařená klička po rozehrávce ve středu hřiště umožnila hned v další minutě domácím přečíslení obrany a úspěšné Dlapovo zakončení. Po Fikarově dlouhém sólu přišel jeho centr po zemi takřka od rohového praporku. Míč si zpracoval Pernica a s důrazem a fotbalovou technikou se prosadil mezi gólmanem a obráncem. Ve zbylém čase chybělo bojovnému výkonu kvalitní zakončení, do šancí se dostali Vaňkát i Pernica. Ani v poslední minutě se štěstí neusmálo a Vaňkátův míč stopil gólman.
Všichni víme, jak obrovská škoda je ztráta možného remízového bodu.