od dne 18.05.2019 v 12:51
U19 | FK Pelhřimov – FC Sparta Brno 3:3 (0:2)

U19 | FK Pelhřimov – FC Sparta Brno 3:3 (0:2), 25. kolo Moravskoslezské divize sk. D staršího dorostu, sobota 18. 5. 2019, Pelhřimov.
Branky : 48. Šmíd, 49. Pernica, 90. Fikar – 11. Zdražil, 39. Jahoda (PK), 75. Kubeš.
Rozhodčí : Švehla – Nechvátal, Dolejš.
ŽK: 6:4.
ČK: 1:0 (90. Bednář po 2. ŽK).
Sestava: Károlyi – Matouš (91. Tomec), Sajner (77. Vanhasselle D. F.), Fikar, Vaňkát – Pernica, Heřmánek, Viktora, Šmíd Vojtěch – Šmíd Vojta (46. Fanta), Bednář.

Pelhřimov se rozešel s brněnským týmem smírně pouze na papíře, v nesmírně dramatické hře přišel vyrovnávací gól v poslední minutě. Ve hře plné emocí i poločasů dvou tváří bychom našli mnoho sporných a diskutabilních situací.

Viditelně opatrná hra prvních minut skončila Bednářovým míčem těsně vedle a v 11. minutě, po přihrávce zprava stačilo volnému Zdražilovi jen přiklepnout míč k tyči. Dva rohy Pelhřimova po půlhodině hry hosty neohrozily a penalta za faul ve vápně poslala tým do šatny s dvougólovým mankem. Pokutový kop proměnil kapitán Brna Jahoda mírnou střelou do levé části branky.

Po přestávce přišel fotbalový zázrak. Po minutě šla dorážka pelhřimovského přímého kopu těsně nad břevno. Krásnou dorážkou z hranice vápna snížil Vojtěch Šmíd a v příští 49. minutě převzal před vápnem míč Pernica a využil své techniky i fotbalové hbitosti k přechodu přes dva obránce a vyrovnal. Brno reagovalo výrazným přitvrzením hry se zákeřnými fauly i kombinací zdržování a bleskovým potlačením problémů, pokud hráč dokulhal za čáru. Po vteřinách následoval návrat do hry v plné síle. Fikarův míč po zemi gólman kryl, Šmíd mířil vedle branky a křížnou přihrávku zprava dva nabíhající hráči domácích nedoběhli. Ryšánkovu střelu zleva Károlyi vyrazil. Tutovka Bednáře po dlouhém sólu zazvonila o tyč a hlavička po rohu nebyla přesná. V 75. minutě se zdálo že je rozhodnuto, po centru Ryšánka zprava dorážel na vzdálenější tyči Kubeš. Další dorážku rohu Pelhřimova gólman chytil. V poslední minutě po kombinaci z domácí poloviny zakončil nejšťastnějším gólem jara Fikar. Puritánská červená karta pro Bednáře prý za nesportovní chování v 90. minutě může vést pouze ke zhoršení vztahů mezi mladými hráči. Také máme přísloví  … hůl si vždycky najde.