od dne 12.05.2019 v 15:29
Muži | FK Pelhřimov – TJ Nová Ves u N. Města na Mor. 3:1 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Nová Ves u N. Města na Mor. 3:1 (1:0), 22. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 12. 5. 2019, Pelhřimov.
Branky: 21. a 49. Pavel Benda, 71. Toby Mazanec – 85. J. Starý.
Rozhodčí: Rygl Luboš – Šimek Milan, Fryč Vlastimil. Delegát: Šimák Martin.
ŽK: 6:5.
100 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharJiří KordíkJeníík Homolků (K) – D. Poul, Tomas Jeri Jerabek (79. Fikar) – Toby MazanecPavel BendaTomáš Mazáč (83. Vojta Poul) – Jakub Vlk (90. Viktora).

Do Pelhřimova přijel tým z Nové Vsi, který před zápasem ztrácel jediný bod na domácí tým, takže se dal očekávat litý boj o pomyslných 6 bodů. Pelhřimovští hráči chtěli odčinit nepovedené utkání v Ledči, kde přišli také o vyloučeného Michal Naniaš, navíc měli vidinu možnosti svému soupeři bodově odskočit. Alespoň na lavičce už byli připraveni několik utkání kvůli zranění absentující Vojta Poul a Kuba Chadim.
Dle očekávání domácí zostra a prakticky hned po rozehrávce se po zpětné přihrávce Jeníík Homolků na vápno dostal do šance Tomáš Mazáč, kterému hostující brankář střelu z 15 m s námahou vyrazil na rohový kop. Domácí byli i nadále aktivní, bohužel se jim často nedařila předfinální fáze a z několika rohů nebezpeční nebyli. V 21. minutě se však po zásluze dočkali, kdy kombinaci po ose Jeníík HomolkůTomas Jeri JerabekPavel Bendaposledně zmiňovaný zakončil pohotovou střelou pod břevno. 1:0. Hosté se do zápasu dostávali pomalu, s nakopávanými míči si domácí obrana poradila. První poločas hrozili pouze ze standardních situaci. Po jedné z nich těsně před pokutovým územím mířili těsně nad břevno. Nebezpečnou hlavičku po centru z dalšího přímého volného kopu Luky Holický krásně zlikvidoval.
Do druhého dějství nastoupili domácí s jasným cílem dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce. Hosté se snažili být nebezpeční dlouhými nákopy za naše stopery, zatímco domácí se snažili vypracovat si nějakou vážnější brankovou situaci kombinační hrou. Hned v 49. minutě šance přišla, kdy domácí Jakub Vlk dobře napadal hostujícího stopera Havlíka, který pod tlakem zazmatkoval a v tísni napálil míč pouze do druhého napadajícího hráče, Pavel Benda. Ten si v samostatném úniku zprava poradil na výbornou, prostřelil po zemi hostujícího brankáře a domácí šli do dvoubrankového vedení. Poté následovala řada nedotažených akcí na obou stranách. Postupně začali hosté hrát více na riziko a otevíral se tedy prostor pro rychlé protiútoky. Po jednom z nich šel z levé strany do samostatného úniku Toby Mazanec, ale volil nedůrazné zakončení místo přihrávky na úplně volného spoluhráče, který by uklízel do prázdné. Zanedlouho si se slibnou příležitostí neporadil Jakub Vlk, který z průnikové přihrávky od Pavel Benda trefil obstřelem z hranice vápna levou nohou pouze břevno. V 71. minutě se dočkal branky domácí Toby Mazanec, když uklidil k tyči hlavou centr Jeníík Homolků z rohového kopu z pravé strany. Další šanci měli opět domácí, když Jakub Vlk obešel opět stopera Havlíka, ale prudkou přízemní střelu mu hostující brankář vyrazil na roh. V 85. minutě přišla po ztrátě ve středu pole rychlá akce hostů, kdy po zisku rychle nakopli míč na naši pravou stranu. Tam hostující hráč na nic nečekal a poslal prudký míč před branku, kde si balon našel J. Starý a překonal bezmocného Luky Holický. Domácí už si následně výsledek 3:1 pohlídali a zaslouženě vyhráli.

K dalšímu utkání jedou naši hráči na hřiště týmu FC Náměšť nad Oslavou / Vícenice, který se veze na vítězné vlně – čtyři vítězství v řadě. Budeme věřit, že domácí svou úspěšnou sérii přeruší a body si odveze soupeř!