od dne 12.05.2019 v 13:15
U19 | 1.SC Znojmo FK – FK Pelhřimov 6:1 (1:0)

U19 | 1.SC Znojmo FK – FK Pelhřimov 6:1 (1:0). Moravskoslezská divize staršího dorostu 24. kolo.

neděle 12. 5. 2019, Znojmo.

Branky : 8. Pacula, 53. Stix, 57. Pohanka, 65. Sivera, 72. a 85. Dolejší : 62. Pacula vlastní, 88. Fanta.

Rozhodčí : Černý – Laštůvka, Chaloupka.

ŽK - 2 : 1 (37. Pohanka, 67. Tříletý : 8. Sajner)

Pelhřimov : Károlyi -Matouš, Vaňkát(80 Adam), Sajner (K), Fikar – Viktora, Heřmánek(70. Fanta),

Šmíd Vojtěch, Pernica(66. Vanhasselle D. F.) Šmíd Vojta(70. Tomec) – Bednář.

Starší dorost úspěšně vzdoroval druhému týmu tabulky jen v prvním dějství. Hráči stačili plnit pokyny trenérů a zodpovědnou hrou hlavně zadní řady držet co nejdéle těsný výsledek. Již v úvodu se blýskl Károlyi skvělým krytím penalty. Chvilka zaváhání stačila Znojmu k rozehrání až do našeho vápna kde obrana faulovala. Po 8. minutách hry po ztrátě míče ve středu hřiště jsme zastavili protiútok před vápnem faulem. Paculův přímý kop přes zeď skončil v síti. Pelhřimovu přidala na výkonu i záloha, Viktora, Šmíd a Bednář nezakončili přesně a bez změny skóre skončilo několik dalších akcí. Docela litovat můžeme rychlý útok Pernici a Vaňkáta, ten zakončil nad břevno. I Pernicovo vysunutí Bednáře vyrovnání nepřineslo.

Po přestávce stačilo domácím osm minut hry k dosažení druhé branky, Kohoutkem dlouho držený míč a jeho cesta trávníkem křížem končila přesnou přihrávkou a Stix zakončil. Třetí branka padla po dalších čtyřech minutách, roh si zpracoval na přední tyči stojící Pohanka. Potom Pelhřimov v 62. minutě snížil, Vaňkátův aut centroval Viktora do vápna Bednář posunul Šmídovi a jeho střelu tečoval Pacula, kterénu sudí připsali gól ale vlastní. V 65. minutě kopalo Znojmo druhou penaltu kterou Karolyi vyrazil a znovu jsme přenechali start do vápna domácím a dorážku Siverovi. Po skrumáži ve středu hřiště rychlý znojemský únik dvou hráčů vedl k páté brance. Pět minut před koncem hry vysoký centr gólman nestáhl a  Dolejší přidal šestý gól. V závětu hry zakončil Viktorův přímý kop Fanta přímo střelou k tyči.

Bylo to utkání dvou tváří, v první části se obranná hra dařila a domácí našli recept jen na těsné vedení. Ve druhém poločasu již po druhé brance patřil trávník domácím. Mohl bych asi jmenovat další hráče ale gólman Láďa Károlyi tým podržel. Poděkování zaslouží mladší dorostenci kteří ve starších nechají na hřišti hodně sil a stávají se i když neadresně cílem samolibých komentářů hodonínských „hvězd.“