od dne 16.03.2019 v 19:51
Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Sezimovo Ústí 4:2

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Sezimovo Ústí 4:2 (2:1), přípravné přátelské utkání, sobota 16. 3. 2019, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.
Branky: 6. Honzík Bumbálek, 19. Toby Mazanec, 57. Kuba Chadim, 78. Toby Mazanec – 18. Doubek, 50. Vilímek
Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor), Martin SkořepaJakub RejtharMichal NaniašJiří Kordík – Vojta Poul, D. Poul – Honzík Bumbálek (46. Jakub VlkTomas Jeri JerabekTomáš Mazáč – Toby Mazanec (46. Kuba Chadim).

V sobotním deštivém počasí nastoupili Pelhřimovští muži ke svému poslednímu přípravnému utkání proti týmu Sokol Sezimovo Ústí hrající špici jihočeské I. A třídy. Od úvodního hvizdu měli pelhřimovští fotbalisté míč na svých kopačkách a již v 5. minutě šli do vedení po průnikové přihrávce na Mazáče, který přihrál Honzík Bumbálek před prázdnou bránu a ten měl již jednoduchý úkol. Hosté hrozili hlavně po rychlých kolmých přihrávkách a nebezpečných centrech do pokutového území. V 18. minutě vyrovnali po rohu z levé strany, když dostal hostující hráč dostatek volného času, stačil si zpracovat míč a překonal brankáře Luky Holický. Domácí se však nevzdali a již o minutu později šli opět do vedení po krásném centru Michal Naniaš od půlky hřiště na Toby Mazanec a ten hlavou prodloužil balon za záda hostujícího brankáře. Poté přišlo na řadu několik nedotažených útoků na obou stranách hřiště. Poslední vážnější situace přišla ve 31. minutě kdy od rohového praporku centroval Vojta Poul a Michal Naniaš z malého vápna trefil hlavou břevno. Poté už se nic vážnějšího nestalo a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu domácí nastoupili se třemi změnami. Do brány se postavil Jan Sochor, do útoku Kuba Chadim a do zálohy Jakub Vlk. Poločas začali aktivněji domácí, ale v 50. minutě si nepohlídali hostujícího hráče Vilímka, který po rohovém kopu vyrovnal na 2:2. Dále se hra odehrávala spíše ve středu pole a domácím nevycházelo to, co chtěli hrát. Začali se kupit nepřesnosti, zbytečné ztráty míče a nevycházely ani průnikové přihrávky. Tak musela přijít standardní situace. Po rohu, rozehraném „na krátko“, střílel Tomáš Mazáč a jeho pokus tečoval Kuba Chadim a poslal míč do sítě hostů. Ke konci hrací doby už jen upravil skóre Toby Mazanecpřesnou střelou za hranicí pokutového území. Generálka domácím tedy vyšla a pelhřimovští už se těší na začátek sezóny, kdy zavítají na hřiště Speřic.