od dne 03.03.2019 v 08:53
Muži | FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Pelhřimov 2:5

Muži | FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Pelhřimov 2:5 (1:5), přípravné přátelské utkání, sobota 2. 3. 2019, fotbalový stadion Bouchalky.
Branky: 29. Kovář, 67. Klouda – 8. Naniaš, 15. a 35. Mazáč, 41. Benda, 44. Mazanec.
Sestava FK Pelhřimov: Holický (46. Sochor) – Fikar, Rejthar, Naniaš, Skořepa (60. Bumbálek) – V. Poul (46. Chadim), D. Poul – Vlk (46. Zajíček), Benda, Mazáč – Mazanec.

První březnovou neděli zavítali hráči Pelhřimova do Žďáru nad Sázavou, kde sehráli zápas s místním „béčkem“, doplněným o některé hráče prvního týmu.

První poločas začal jednoznačně pod taktovkou hostujícího týmu, který se prezentoval dobrým pohybem, aktivním presingem a represingem. Kombinace byla přesná a ostrá křídla dělala problém domácí defenzívě. Ta byla od začátku pod velkým tlakem a hned v 10. minutě se po rohovém kopu trefil Naniaš. Po hezkých akcích přidali další zásahy Mazáč 2×, Benda a Mazanec. Domácí pouze korigovali na poločasový výsledek 1:5… Pochvalu zaslouží velice aktivní a dobře bránící Fikar, Mazáč a bojující Mazanec.
Do druhého poločasu provedl trenér hostujícího mužstva několik změn, kdy se do hry dostali střídající Chadim, Bumbálek, Zajíček a Sochor. Utkání se nadále odehrávalo z větší části pod taktovkou hostujícího týmu. Pelhřimovští si dokázali vytvořit nebezpečné situace, ale nedokázali je přetavit v navýšení skóre. Domácí tým se snažil odpovědět a změnit tak výsledek utkání, což se mu po standartní situaci povedlo. Zbytek zápasu u žádné velké gólové hody nepřinesl a utkání tedy skončilo konečným výsledkem 2:5.

V následujícím přátelském utkání zimního přípravného období zavítá naše první mužstvo na hřiště divizního týmu A.F.C. Humpolec. Utkání se odehraje v sobotu 9. 3. od 14 hodin na umělé trávě stadionu v Okružní ulici v Humpolci.