od BH dne 29.06.2022 v 13:33
100 let fotbalu v Pelhřimově - Charitativní zápas

100 let fotbalu v Pelhřimově - Charitativní zápas, pátek 24. 6. 2022, Pelhřimov.

FK Maraton Pelhřimov – TÝM HVĚZD 6:6 (2:4)

Branky: Krčil 2, Fridrichovský, Ježek, Moravec, Krtek – Bejbl, Dyk, Hampl, Holoubek, Lafata, Štáfek.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Tomíšek, Moravec J., Brdečka, Čech, Fridrichovský, Homolka, Charousek, Ježek, Kafka, Kocián, Krčil, Krtek, Máca L., Mitas, Moravec M., Paclík, Pahr, Palkovič, Poul, Švec, Šmíd, Vacek M.

Sestava TÝMU HVĚZD: Hron, Šerák, Bejbl, Bosák, Dyk, Fukal, Hampl, Hašek I., Holoubek, Kubík, Němeček, Lafata, Rada, Panenka, Smita, Šmicer, Šmíd, Štáfek, Šulák, Záruba.

Rozhodčí: Pavel Nenadál – Miroslav Holub, Marek Švehla.

2200 diváků.

Dlouho očekávanému zápasu předcházelo představení jednotlivých hráčů v černých i bílých dresech. Poté došlo k tradičnímu nástupu, aby následně rozhodčí Nenadál svým hvizdem zahájil samotný mač. Nepříznivá předpověď počasí se k velké radosti organizátorů i samotných aktérů pátečního odpoledne nenaplnila, a tak se mohlo odehrát utkání plné zvučných jmen, zajímavých soubojů a spousty branek. První polovina jich nabídla hned šest, když spokojenější odcházeli z placu borci v bílém, tedy tým hvězd.

V poločase proběhlo hromadné focení s fanoušky v blízkosti střídaček a za trpělivost a ochotu zaslouží hostující celebrity velké poděkování.

Následovalo uvedení Jana Kollera mezi rekordmany. Jeho 55 branek v reprezentačním dresu se stalo součástí Knihy rekordů a "Dino" převzal z rukou zástupců Agentura Dobrý den certifikát o českém rekordu.

Další bod poločasového programu sestával z předání šeku Charita Pelhřimov na 55 tisíc korun. Bonusový příspěvek obsahovaly pokladničky, které byly součástí stánků s občerstvením a vybraná hotovost z tomboly. Dle informací zástupců Charity Pelhřimov se jednalo o částku 16 411 korun.

Druhá půle pokračovala v nastoleném trendu z té první a opět se sítě plnily góly - skóre se tentokrát přiklonilo k domácím a tak na ukazateli na konci utkání svítilo spravedlivých 6:6. Následovaly pokutové kopy, které borci pojali také exhibičně, když se v brankařském blýskl Honza Koller, Kuba Štáfek oprášil svůj trik, kdy první co letí na brankáře je jeho kopačka a až poté míč. Ani toto měření nepřineslo vítěze, takže jako konečný lze považovat výsledek 8:8.

V průběhu celého utkání neúnavně moderovali Míra Marek a Luboš Rafaj, což určitě zvýšilo kredit celé akci. Jejich poutavé líčení historie fotbalu v našem městě, vtipné komentáře, kooperace s publikem - proběhlo několik "mexických vln", jejich osobité vystupování a vzájemné doplňování se, to vše přispělo k plynulému a pohodovému odpoledni.

Poděkování samozřejmě patří všem, kteří jakkoliv pomohli k uskutečnění takto velké oslavy fotbalu. Myslím, že se poslední červnový pátek zapíše hluboko do našich vzpomínek, ať již množstvím diváků, elektrizující atmosférou, počtem setkání "starých známých" nebo neuvěřitelným zástupem hvězd, které vážili cestu do Pelhřimova hlavně díky přispění pelhřimovského rodáka Honzy Šmída.

Tak zase brzy na shledanou a na viděnou na fotbale...