Zemřel úspěšný dlouholetý pelhřimovský trenér, pan Jiří Cerhan

od xjert02 v 27.11.2018

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v úterý 20. listopadu 2018 zemřel náhle ve věku 73 let bývalý hráč našeho klubu a dlouholetý úspěšný fotbalový trenér, pan Jiří Cerhan.

Poté co prošel v našem klubu mládežnickými kategoriemi hrál během základní vojenské služby za TJ Slovan Katovice. Po návratu z vojny hrál na pozici stopera za naše první mužstvo divizi A. Bohužel měl smůlu na vleklá zranění, a tak poměrně záhy musel s aktivním hraním skončit. Na fotbal nezanevřel a začal se věnovat dráze trenéra. Postupně absolvoval trenérské zkoušky až k 2. nejvyšší úrovni. Trénoval nejprve pelhřimovské dorostence, posléze A-tým a se svým bratrem Milanem (zemřel na den přesně půl roku před svým bratrem – více zde), byli společně i u největšího úspěchu v historii našeho klubu, když z druhého místa divize A postoupil náš první tým do 2. národní ligy sk. B (3. nejvyšší soutěž v tehdejší ČSSR). Následně pak střídal trénování A-týmu s odpočinkem a štacemi v jiných klubech, mj. Jihlava, Ústrašín, Jiřice. V našem klubu znovu trénoval i náš nově založený B-tým během jeho úspěšné šňůry 4 postupů v řadě z nejnižší soutěže – IV. třídy – až do I. A třídy. Ke kormidlu A-týmu byl znovu povolán v průběhu sezóny 2008/09, kdy áčko hrálo Přebor Kraje Vysočina, který díky skvělému jarnímu tažení přesvědčivě vyhrálo, a po dlouhých 8 letech tak v roli hlavního trenéra pomohl k touženému návratu do divize. Později se vrátil ještě k trénování B-týmu. Po jeho zrušení šel trénovat do Sokolu Košetice, s kterým zaznamenal i klubový historický úspěch, když s týmem postupně postoupil až do krajského přeboru. Po této sezóně odešel trénovat do TJ Slovan Kamenice nad Lipou, kde působil až do svého náhlého skonání.

Jak patrno, Jiří Cerhan byl „pan trenér“, který po sobě zanechal nezanedbatelnou stopu nejen v historii našeho klubu. Jeho velkou trenérskou předností byl výběr typově správného hráče na danou herní pozici. Za jeho dlouholetou činnost mu patří veliké dík.

Upřímnou soustrast jeho rodině a všem blízkým.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)