Muži | TJ Sapeli Polná – FK Pelhřimov 1:0 (0:0)

od Jiří Kordík v 30.10.2018

Muži | TJ Sapeli Polná – FK Pelhřimov 1:0 (0:0), 13. kolo krajského přeboru mužů, neděle 28. 10. 2018, Stáj.

Branky: 64. Adamec Lukáš.
Rozhodčí: Straka Karel – Stehlík Michal, Bílek Zdeněk.
ŽK: 1:4.
40 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJiří KordíkMichal NaniašJeníík Homolků – Kuba ChadimDaniel Poul – Jakub Vlk (85. Vojta Šmíd), Tomas Jeri Jerabek (89. Aleš Vejsada), Vojta Poul (72. Toby Mazanec) – Pavel Benda.

Ve 13. kole hrálo pelhřimovské mužstvo na hřišti ve Stáji, kde hraje své domácí zápasy TJ Sapeli Polná kterým patřila dvanáctá příčka. Trenér Regásek udělal v sestavě tři změny. V základu nastoupili Holický v brance, Skořepa a Chadim.
Utkání začalo převahou našeho týmu, který držel míč a kontroloval hru. Pelhřimovští hráči si vypracovali řadu rohových kopů, ale standardní situace nepřinesly žádné velké ohrožení domácí branky. Stejně tak střelba ze střední a větší vzdálenosti. Vážnější příležitost, střelu Bendy po přihrávce Vlka, zlikvidoval brankář domácích. Naopak domácí málem udeřili, když se míč po závaru v pokutovém území objevil za zády Holického, ale na brankové čáře byl připravený Vlk a zamezil tak domácím skórovat. Hru obou týmů ovlivnilo deštivé počasí, a tak byl po prvním poločasu stav utkání nerozhodně – 0:0.
Do druhého poločasu vstoupil Pelhřimov aktivně, snažil se o rychlou kombinaci, která byla na podmáčeném terénu složitá, ale k žádnému většímu ohroženi branky domácích nevedla. Od 55. minuty se pelhřimovští fotbalisté více než na svoji hru soustředili na výkon hlavního rozhodčího. Za ztrátu koncentrace byli hosté potrestáni v 64. minutě, kdy byl faulován domácí útočník ve vzdálenosti zhruba 30 metrů od branky. Po následném centru, který proletěl skrze velké vápno až na zadní tyč, nejdříve domácí orazítkovali tyč branky hostů a z následné dorážky do prázdné branky se nemýlil Adamec. Domácí tým, vědom si těsného vedeni, zalezl hluboko na vlastní polovinu a bránil výsledek. Hosté se po několika nepřesných střelách ze střední vzdálenosti a pokusech o průnikovou přihrávku skrz obranný val domácích, z nichž za zmínku stojí přihrávka Bendy na Vlka, který si v poslední chvíli ukopl balon a ten sebral brankář domácích, odhodlali hrát vabank a na hrot poslali Naniaše. V závěru zápasu pelhřimovští už pouze nakopávali dlouhé balony na Naniaše, který vyhrál několik soubojů bez potřebného efektu. V závěru zápasu se do dvou náznaků šance dostal střídající Mazanec, který ke smůle hostů pálil pokaždé mimo. Pelhřimovským fotbalistům v chladném a deštivém počasí zvlhl střelný prach, a proto si ze Stáje neodvážejí žádné body. Celý tým děkuje fanouškům, kteří celý zápas poctivě fandili a vážili cestu s týmem i v tak chladném počasí.

V dohrávce 1. kola krajského přeboru KFS Vysočina přivítá náš tým mužů doma v neděli 4. 11. t. r. od 14 hod. Velké Meziříčí B.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)