Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Lom u Tábora 2:2 (1:0)

od Jiří Kordík v 12.2.2019

Muži | FK Pelhřimov – TJ Sokol Lom u Tábora 2:2 (1:0), přípravný zápas A mužstva, sobota 9. 2. 2019, stadion Za Kalvárií v Pelhřimově.
Branky: 30. Benda, 81. Naniaš – 63. Neužil, 74. Bosnyak.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jakub RejtharJiří KordíkMichal NaniašMartin Skořepa – Tomas Jeri JerabekVojta Poul – Jakub VlkPavel BendaVojta Šmíd – Kuba Chadim.
Střídali: Jan SochorMatěj ŠimákHonzík BumbálekToby Mazanec.

Pelhřimovští fotbalisté si k druhému přípravnému utkání přizvali na stadion za Kalvárií účastníka krajského přeboru jihočeského kraje Sokol Lom u Tábora. Lom disponuje ve svých řadách mnoha fotbalisty se zkušenostmi z vyšších tuzemských i zahraničních soutěží, z nich nejznámější jméno je Jan Šimák – několikanásobný reprezentant se zkušenostmi z německé Bundesligy. Obě mužstva patří ve svých soutěžích na špičku, což předpovídalo kvalitní utkání.
První minuty se obě mužstva navzájem oťukávali a hra se odehrávala mezi vápny. Poté se snažili převzít iniciativu hosté, kteří měli častěji balon na kopačkách, ale dobře formovaná obrana domácích je do žádné větší šance nepustila. Ve 30. minutě se po individuální akci prosadil Benda a změnil stav utkání na 1:0 pro domácí. Hosté chtěli ještě do poločasu s výsledkem něco udělat, snažili se zvýšit obrátky, rychleji kombinovali, ale stále skvěle hrající záložní a obranná řada jim nepovolila přiblížit se k bráně blíž než na 25 metrů, a proto byl poločasový výsledek veselejší pro domácí tým.
Začátek druhého poločasu byl opět na straně hostí, kteří drželi míč více na noze a byli častěji na polovině domácích. První gól hostí padl po chybě Kordíka, kdy se Neužil zmocnil míče a po kličce gólmanovi uklízel do prázdné brány na 1:1. Sokolu se naskytla další gólová situace po faulu domácích na hranici pokutového území, kdy střela šla pouze nad břevno brány domácích. V 74. minutě na hranici velkého vápna domácích vystřelil povedenou ranou z otočky Bosnyak, který trefil pravý spodní roh tyče, od které se balón odrazil do branky. V 81. minutě vyrazil míč brankař hostí pouze k hráči domácích Naniašovi, který dorovnal na 2:2. V závěru zápasu se Pelhřimov snažil strhnout stav ještě na svou stranu, ale výsledek utkání zůstal nerozhodný 2:2.

V následujícím přátelském utkání zimního přípravného období přivítá naše první mužstvo druholigové dorostence z FC MAS Táborsko. Utkání se odehraje v sobotu 16. 2. od 14 hodin opět na stadionu Za Kalvárií v Pelhřimově.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)