Muži | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 5:1 (1:0)

od Jiří Kordík v 5.11.2018

Muži | FK Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 5:1 (1:0), dohrávané 1. kolo krajského přeboru mužů, neděle 4. 11. 2018, Pelhřimov.

Branky: 2., 50. a 79. Chadim, 47. Benda, 81. Mazanec – 69. Pech.
Rozhodčí: Terber – Pojezný, Havlín.
ŽK: 2:1.
140 diváků.
Sestava FK PelhřimovMarek Dvořák – Jakub Rejthar (66. Martin Skořepa), Jiří KordíkMichal NaniašJeníík Homolků – Vojta PoulDaniel Poul – Jakub Vlk (84. Aleš Vejsada), Tomas Jeri Jerabek (73. Tomáš Mazáč), Pavel Benda – Kuba Chadim (80. Toby Mazanec).

V posledním podzimním zápase, v dohrávaném 1. kole krajského přeboru, přivítalo naše hlavní mužstvo rezervu třetiligového FC Velké Meziříčí. Cílem pro tento zápas byla jednoznačně výhra a stažení náskoku, v sobotu zaváhavšího, vedoucího FK Kovofiniš Ledeč na Sázavou, před začínající zimní přestávkou. Náš celek byl v utkání papírovým favoritem, navíc chtěl napravit zaváhání z minulého utkání Muži | TJ Sapeli Polná – FK Pelhřimov 1:0 (0:0). V sestavě došlo ke 4 změnám. Do brány se postavil ve svém posledním zápase kariéry Marek Dvořák (Máro, děkujeme, ať se daří!). Dalšími změnami v sestavě byly návrat Rejthara na pravou stranu obrany, na defenzivní štít se vrátil „cestovatel sestavou, kluk pro všechno, univerzál“ V. Poul. Trenéru Regáskovi pak nejvíce vyšla poslední změna, když vytáhl překvapivý tah v podobě zařazení Chadima na samotný hrot sestavy. Ten se mu odvděčil hattrickem a spolu s výborně hrajícím Bendou se největší měrou podíleli na zisku tří bodů.

Do zápasu vstoupili naši hráči velmi dobře, když hned ve 2. minutě skóroval po chybě hostující obrany a následném rychlém protiútoku Bendy nově nalezený ostrostřelec Chadim, který sám před brankářem chladnokrevně zamířil mezi jeho nohy. Rychlé vedení pak svým způsobem událo ráz další přibližně půlhodiny. Domácí spíše vyčkávali, hosté hráli s míčem, kombinovali, ovšem jejich hra nesla všechny příznaky neefektivního mládežnického fotbalu a nebyli schopni kombinovat ve finální útočné třetině hřiště. Jediné náznaky šancí tak měli pouze ze spousty, mnohdy zbytečných, standardních situací. Důležité zmínit, že kvalitu hry na obou stranách, resp. jakékoli pokusy o kombinační hru velmi často brzdil podmáčený terén již tak dost rozbitého hřiště. Jedinou další šanci první půlhodiny měli naopak domácí, když Jeřábek v 20. minutě vysunul z první obloučkem za obranu pelhřimovského štírka Bendu, který z úhlu z boku malého vápna orazítkoval tyč hostující svatyně. Od 30. minutě se začali mnohem více dopředu tlačit i domácí a přišly i šance či jejich náznaky. V 36. minutě nestačil Vlk po pěkném přízemním centru Rejthara zprava od brankové čáry seřídit mířidla a ve vyložené příležitosti z malého vápna poslal míč mimo zařízení směrem na kuželkářskou dráhu. V 39. minutě ze závaru v pokutovém území postupně nedokázali vytěžit více Chadim, Vlk ani D. Poul a akce skončila zblokováním střely posledně jmenovaného na rohový kop. V. Poul jej rozehrál na zadní tyč, kde střílel opět D. Poul, tentokrát vysoko nad. Kuželkářskému oddílu se tak začaly hromadit jiné koule, než které potřebují na hru. V 41. minutě střílel ve skluzu po pěkném přistrčení Vlka z hranice půlkruhu pokutového území nebezpečně po zemi V. Poul, brankář hostí ovšem zvládl vytěsnit míč na roh. První poločas pak uzavřela série standardních situací hostí, z kterých však nic nevytěžili.

Druhá polovina zápasu začala přesně jako první. Ve 47. minutě po chybě jednoho z hostujících hráčů postupoval Pavel Benda sám na hostující branku a po kličce brankáři navýšil náskok našeho týmu na 2:0. O 2 minutě později se diváci mohli radovat znovu. Chadim napřáhl z velkého vápna a po chybě brankáře skončil míč v síti – 3:0 pro domácí tým. Mezi 50. a 63. minutou zápas moc vzruchu nepřinesl a odehrával se většinou mezi vápny. V 64. minutě zápasu vystihl pravý záložník Velkého Meziříčí špatnou rozehrávku domácího stopera Kordíka, ale včasnou reakcí zachránil situaci Naniaš. Ve stejné minutě naši hráči dobře zakombinovali ve středu hřiště a D. Poul vyslal krásnou kolmici do samostatného průniku Jeřábka, který se snažil lobovat brankáře z malého vápna, takže míč skončil na ochranné síti za brankou. Otřepané „nedáš – dostaneš“ platilo o 2 minuty později. Po akci hostujícího týmu na pravé straně a následné chybě domácího týmu dostali hráči Velkého Meziříčí míč před branku, kde doklepl míč za záda Marka Dvořáka hostující útočník. V 78. minutě našel Naniaš z přímého kopu hlavu dobře hrajícího Chadima a ten završil svůj hattrick. V 81. minutě vystřídal Mazanec Chadima a za 20 vteřin pobytu na hřišti upravil skóre na konečných 5:1. Naše mužstvo napravilo porážku z minulého týdne a získalo velice důležité body do tabulky. Po první polovině sezóny vede tabulku tým z Ledče nad Sázavou, náš tým na druhém místě ztrácí 5 bodů.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)