MSDD: Sparta Brno B U19 vs. FK Pelhřimov U19 2 : 7 ( 1 : 5 )

od Martin v 13.6.2017

Sparta Brno B : FK Pelhřimov 2 : 7 ( 1 : 5 ) Divize staršího dorostu sk. D

Góla : 28. Pojsl, 55. Kubeš : 4. a 11. Mazač, 7. 12. a 50. Mazanec, 38. a 72. Špaček.

Rozhodčí : Vejtasa, Bělák, Markowski.

ŽK 0 : 3.

Pelhřimov : Karolyi – Bumbálek(56. L. Florián),  Šimák, Vlk, Fikar –  Mareš, Hanousek –

Mazač(55. Štyx), Novák, Špaček- Mazanec(59. Zajíček).

Opojným vítězným chorálem ukončil pelhřimovský starší dorost jarní část divize a výhrou si zajistil skvělé 3. místo. Dorostenecký fotbal opouštějí Bumbálek, Habáň, Hanousek, Kott, Mazač, Mazanec, Šimák a Vlk. Pelhřimovu se zdařil začátek snů. Natěšený tým šel do vedení již ve 4. minutě, dlouhý míč za obranu zpracoval Mazač a sólo proti Šplouchalovi proměnil. Po dalších 3. minutách Fikarův centr poslal do brněnské sítě hlavičkou Mazanec. Po kolmé Mazancově přihrávce se znovu prosadil Mazač sólem proti gólmanovi 0 : 3. Po 13. minutách si dvakrát narazili míč Mareš a Mazanec který přidal čtvrtý gól. Perličkou zázračné čtvrthodiny byla Karolyiho zlikvidovaná penalta v 15. minutě. Po půlhodině zpracoval přetažený centr Pojsl a zblízka snížil. Po Šimákovu přímém kopu za obranu přidal Špaček hlavou pátý gól do šatny.

Po přestávce Šplouchal Mazačovu střelu vyrazil ale Mazancova  lišácká dorážka přinesla Pelhřimovu šestý gól. Za dalších 5. minut Brno snížilo po chybě obrany, neobsazený Kubeš se nemýlil. Gólovou nadílku hry i sezóny zakončil přímým kopem Špaček když zdí lehce tečovaný míč brněnského gólmana zaskočil. Lepší závěr hry si nemohli hráči loučící se s dorostem i ti zůstávající představit ale ani trenéři představit.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)