MSD: FK Pelhřimov vs. FK Hodonín 0:3 (0:2)

od Martin v 23.5.2017

FK Pelhřimov : FK Hodonín 0:3 (0:2), Červínek, Masaryk 2x.

Rozhodčí: Mička, Šula, Niederle. Fotbalisté Hodonína na hřišti posledního Pelhřimova potvrdili roli favorita, když ve 26. kole divize D bez problémů zvítězili 0:3. Svěřenci trenéra Františka Komňackého ovšem v tabulce dál ztrácejí bod na vedoucí Uherský Brod. Na pelhřimovských hráčích bylo v zápase vidět, že jsou smířeni se sestupem z divizní soutěže a jejich výkon o tom bohužel vypovídal. Pelhřimov prodloužil sérii ze tří utkání na čtyři, ve kterých nevstřelil ani jednu branku a proto se ocitá na dně tabulky. Hodonín měl od začátku zápasu herně navrch a diktoval po celou dobu utkání tempo hry. Pelhřimov se dostával pouze do brejkových situací. Hned na začátku utkání si smolně obnovil zranění Pícha a v zápase ho musel nahradit Mazač. Ve 20. minutě Sasín dostal balon do sítě, radost hostů však překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. První gól padl ve 33. minutě utkání, Holešinský obešel na pravé straně Homolku a po centru do malého vápna Červínek poprvé měnil stav utkání. Ještě do přestávky pohřbil prakticky všechny pelhřimovské naděje druhým gólem Hodonína Masaryk. Největší šanci Pelhřimova měl ve druhém poločase Mazanec, ale po centru Kmocha přestřelil. Za vápnem vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Bartoň, ale Lupač byl připraven. Výhru Hodonína zpečetil deset minut před koncem opět Masaryk. Jediným plusem tohoto zápasu byl vynikající výkon domácího brankáře Zavadila, bez kterého by utkání mohlo dopadnout ještě hůře. Sestava: Zavadil – Horký (Bumbálek), Pícha (Mazač), Vacek, Homolka – Daniel Poul, Hanousek, Kmoch, Bartoň – Mazanec, Obranec.