MSD: FK Pelhřimov vs. ČSK Uherský Brod 1:1 (1:1)

od Martin v 6.6.2017

FK Pelhřimov : ČSK Uherský Brod 1:1 (1:1), Poul – Michalec.

V neděli 4. června sehrálo pelhřimovské Áčko poslední domácí zápas v Divizi D, s aktuální soutěží se rozloučí 10. června ve Žďáře nad Sázavou. Do města rekordů přijel vedoucí tým tabulky, který by si po výhře zajistil postup do Moravskoslezské fotbalové ligy, jelikož druhý tým tabulky Hodonín prohrál v Rosicích 1:3. Pelhřimov se rozloučil s úctou a předvedl nejlepší domácí výkon v jarní části sezóny, i když inkasoval už ve třetí minutě. U vedoucího gólu Uherského Brodu byl Michalec, který z malého vápna střelou k tyči prostřelil domácího brankáře Zavadila. Domácí byly do třicáté minuty pod velkým tlakem. Hosté si vytvořili velice dobré střelecké příležitosti, ale ve většině případů jim v cestě stál dobře chytající Zavadil. Domácí ale zbraně nesložili, ve 37. minutě po vybojovaném míči ve středu hřiště se dostali k vyrovnávajícímu gólu, když odražený centr na vápně nádherně z voleje zakončil Poul V.. Po přestávce Uherský Brod tlačil, ale skóre se už nezměnilo. Hosté vložili všechny síly do útoku a domácí dokonce vykopávali míč z brankové čáry, ale přáno jim prostě nebylo. Útočný fotbal Uherské Brodu domácím vyhovoval, jelikož se dostávali do brejkových situací. V 70. minutě střelou z velkého vápna trefil břevno hostů Obranec. Z rohu malého vápna zakončoval těsně nad šibenici Horký. O vítězství Pelhřimova mohl na konci zápasu rozhodnout Hanousek, ale bohužel nenašel ve vápně osamoceného Bartoně a přihrávku mu vystihl hostující brankář. Utkání tak skončilo nerozhodně a o vítězi Divize D tak rozhodne poslední 30. kolo soutěže. Sestava: Zavadil – Vlk, Poul D., Vacek, Homolka, – Kmoch, Poul V. (Pícha), Hanousek, Horký (Mazanec), Bartoň, – Obranec (Mazač)