KP Vysočina: SK Huhtamaki Okříšky vs. FK Pelhřimov 1:2 (0:1)

od fkpeca v 6.10.2017
SK Huhtamaki Okříšky vs. FK Pelhřimov 1:2 (0:1)

Branky: 62. Tůma Radek (pen.) – 5. Mazanec Toby, 70. Homolka Jan

Rozhodčí: Voneš Jakub, Stehlík Michal, Porupka František, Beneš Jaroslav

ŽK: 4:4 (Široký, Tekal, Tůma, Večeřa : Poul V., Poul D., Vacek, Homolka)
ČK: 0:0
Diváci: 250

Sestava FK Pelhřimov: Dvořák – Chadim, Sládok, Vacek, Vlk  – Poul V., Mazáč, Poul D., Homolka (K) – Faltýnek, Mazanec.

V neděli 1. října sehrálo pelhřimovské „Áčko“ 9. kolo krajského přeboru Vysočina. Pelhřimov zavítal na půdu prvního týmu tabulky do Okříšek. Pelhřimov bral ve venkovním utkání všechny tři body a usadil se v tabulce na osmém místě se skórem 19:18. První polovina utkání patřila Pelhřimovu, který mohl klidně vstřelit další dvě branky. Po poločase se hra otočila a Okříšky si vytvořili několik velmi nebezpečných situací, ke kterým jim pomáhala velká fanouškovská základna. Proti nim stál ale skvěle chytající Dvořák, který předvedl nejlepší výkon sezóny a má lví podíl na výhře Pelhřimova.   

V první polovině zápasu se rychle do vedení dostal Pelhřimov. Po rozehrání autového vhazování se ve vápně objevil Faltýnek, ketrý našel na malém vápně Tobyho Mazance a ten střelou pod břevno zaskočil domácího brankáře a dostal tak Pelhřimov do vedení. Okříšky pak měli dobrou desetiminutovku a vytvořili si dvě nebezpečné situace. Tu první jim překazil Dvořák, po dlouhém nákopu se ocitl na hranici vápna sám Tůma. Tvrdou střelu k tyči ale hostující brankář vyrazil. O pět minut později zahrávaly Okříšky rohový kop, Tekal po centru hlavičkoval ale Dvořákovi se podařilo přilepit míč rukavicí ke břevnu a za záda ho tak nepustil. Zřejmě nejlepší jeho zákrok sezóny. Zbytek poločasu patřil Pelhřimovu, kde se v dobrých gólových situacích ocitli Mazáč a Mazanec. Bohužel Mazáč mířil nad domácí svatyni a Mazance vychytal domácí brankář Fiala. Proto první půle skončila 0:1.

V druhém poločase zvyšovaly Okříšky tlak a překonávali pelhřimovskou obranu hlavně dlouhými nákopy. V 54. minutě šel sám na Dvořáka po narážečce Tekal, střelu se mu podařilo vyrazit na roh. V 62. minutě čelil Pelhřimov penaltě, kterou nařídil rozhodčí po faulu na Tůmu. Sám faulovaný hráč penaltu proměnil a tak byl stav utkání 1:1. V 70. minutě strhl Pelhřimov vedení na svoji stranu. Mazáč se krásně uvolnil okolo obránce a nacentroval prudký míč do vápna. Míč se odrazil k Homolkovi a ten střelou po zemi k tyči zvyšoval na 1:2. Poslední patnáctiminutovka patřila domácím, každá jejich standartní situace zaváněla gólem, ale vždy proti nim stál Dvořák. V 80. minutě nastřelil domácí Binka tyč. O pět minut později Dvořák vychytal střelu z malého vápna. Okříškám se vyrovnat nepodařilo a tak Pelhřimov bral všechny tři body vedoucímu týmu tabulky.

Další mistrovské utkání krajského přeboru Vysočina sehraje A-mužstvo v neděli 8. 10. 2017 v 15:00 hod. ve Speřicích.

Facebook: FK Pelhřimov

Youtube: FK Pelhřimov

 

 

 

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)