KP Vysočina: FK Pelhřimov vs. Sokol Košetice 1:1 (0:1)

od fkpeca v 6.10.2017
FK Pelhřimov vs. Sokol Košetice 1:1 (0:1)

Branky: 57. Poul Daniel – 17. Kubů Lukáš

Rozhodčí: Havlín Marek, Pojezný Karel, Beseda Petr, Vidlák Karel

ŽK: 2:2 (Obranec, Poul V. – Kordík, Kubů)
ČK: 0:0
Diváci: 330

Sestava FK Pelhřimov: Dvořák – Vlk, Chadim, Sládok,  Pícha, – Homolka (K), Poul, Ryšavý, Horký – Faltýnek, Bartoň

V sobotu 23. září sehrálo pelhřimovské „Áčko“ osmé kolo v krajském přeboru Vysočina. Jednalo se o druhé derby, tentokrát to bylo proti nedalekým Košeticím. Pro ně to byla jedna z největších fotbalových výzev klubu. Do města rekordů se na derby přišlo podívat okolo 350 diváků. To vytvořilo skvělou fotbalovou atmosféru, která se promítla i v zápase. První polovina utkání patřila spíše hostům z Košetic, kterým se podařilo vstřelit branku po chybně rozehraném autovém vhazování. Ve druhém poločase stačil Pelhřimov zabrat a vstřelit vyrovnávající branku. A tak po právu braly oba týmy po jednom bodu. 

V první polovině zápasu měly Košetice obrovskou šanci již ve 4. minutě, ale Honzovi Starému se nepodařilo ani na dvakrát překonat domácího brankáře Dvořáka, který předvedl vynikající dva zákroky. V 15. minutě vyzkoušel svoji střeleckou pohodu Poul Daniel, z 20 metrů se pokusil překvapit hostujícího brankáře, ale mířil lehce nad břevno. Hosté v dalších minutách svůj tlak zvyšovali a to vyvrcholilo v 17. minutě ke vstřelení vedoucí branky Košetic. Pelhřimov měl autové vhazování na své polovině, rozehrávku na stopera vystihl košetický Vlk a hosté se tak řítili do brejkové situace. Kubů dostal zpětnou přihrávku a obstřelil všechno co mu stálo v cestě i domácího gólmana, který přes chumel hráčů vůbec nic neviděl (17´ Kubů Lukáš). Do konce poločasu si jak hosté tak i domácí vytvořili několik standartních situací, které ale v gól neproměnili.

Do druhého dějství zápasu vstoupili domácí přece jen lépe a s daleko větší chutí po vítězství. Vyrovnat se jim povedlo v 57. minutě. Bartoň se obtočil okolo tří hráčů a přihrál na levé straně Homolkovi, ten odcentroval a ve vápně našel nabíhajícího Poula, který si míč sklepl do vápna a levačkou zakončil pod břevno (57´ Poul Daniel). Další průběh zápasu byl podobný tomu prvnímu, hra se spíše odehrávala ve středu hřiště a až na několik standartních či rohových situací, které nebyly nikterak nebezpečné, si ani jeden z týmu nic nevytvořily. Proto došlo na dělbu bodů a oba soupeři tak brali po jednom bodu.

Další mistrovské utkání krajského přeboru Vysočina sehraje A-mužstvo v neděli 1. 10. 2017 v 15:00 hod. proti Okříškám.

Facebook: FK Pelhřimov

Youtube: FK Pelhřimov

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)