KP Vysočina: FK Pelhřimov vs. FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:2 (0:0)

od fkpeca v 15.9.2017
FK Pelhřimov vs. FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:2 (0:0)

Branky: 74. Turek Martin, 79. Trpišovský Martin

Rozhodčí: Niederle Zdeněk, Krondráf Jan, Škorpík Martin

ŽK: 2:1 (Horký, Vacek – Pešek J.)
ČK: 0:0
Diváci: 120

Sestava FK Pelhřimov: Dvořák – Vlk, Chadim, Sládok,  Pícha, – Homolka (K), Poul, Obranec, Horký – Faltýnek, Bartoň

V sobotu 9. září sehrálo pelhřimovské „Áčko“ už šesté kolo v krajském přeboru Vysočina. Město rekordů přivítalo soupeře FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Po propadáku v Humpolci byla pro domácí výhra jedinou volbou a nutná omluva fanouškům. Ale Pelhřimov opět zápas nezvládl a prohrál na domácí půdě 0:2. Výsledek na svoji stranu strhli hosté až ve druhé půli během pouhých pěti minut. 

Do první poloviny zápasu nastoupil Pelhřimov s několika změnami v sestavě. Hra v prvním dějství se spíše odehrávala ve středu hřiště, plná soubojů a nepřesných nahrávek. Pro diváka fotbalu nikterak pohledný fotbal. Zajímavá situace pro Kovofiniš nastala v 16. minutě, když pelhřimovský obránce záhrál hlavičkou míč za záda Dvořáka a ten směřoval do branky. Domácí brankář byl ale ve střehu a míč ještě stačil odvrátit na roh. Zejména ze standartních situací a rohových kopů si oba dva týmy vytvářely nebezpečné situace. Největší šanci Pelhřimova zahodil v 36. minutě Sládok, když hlavičkou mířil mimo branku. Nepovím z Kovofiniše rozehrál několik nebezpečných centrů do pokutového území, ty však Pelhřimov zvládl a proto první půle skončila 0:0.

Druhá část zápasu byla pro Pelhřimov zdrcující. Během pěti minut nasázela Ledeč nad Sázavou domácím dva góly a ti už na to nedokázali odpovědět. V 74. minutě po narážečce na levé straně a následné střele dostal Kovofiniš do vedení Turek. Střelu ještě stačil Dvořák vyrazit nad sebe, ale na dorážku, kterou zakončoval v malém vápně hlavou nikterak nehlídaný Turek už nedosáhl (74´ Turek Martin). O pět minut později, tedy v 79. minutě se do samostatného sóla dostal Trpišovský, když Pelhřimov udělal chybu v rozehrávce. (74´ Trpišovský Martin). Domácí si ve druhém dějství vytvořili několik rohových kopů, avšak snížit nebo alespoň vstřelit branku se jim nepodařilo. Proto konečný stav utkání skončil z pohledu Ledče nad Sázavou 2:0.

Další mistrovské utkání krajského přeboru Vysočina sehraje A-mužstvo v neděli 17. 9. 2017 v 15:30 hod. proti Jaroměřicým nad Rok.

Facebook: FK Pelhřimov

Youtube: FK Pelhřimov

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)