Cena fair play pro náš klub…

od xjert02 v 7.1.2019

Fotbalová asociace České republiky​ (FAČR) uspořádala v neděli 6. ledna 2019 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze již 17. Galavečer Grassroots fotbalu. Označení Grassroots v sobě zahrnuje neprofesionální fotbal všech kategorií (od přípravek po seniory), dále pak ženský fotbal, plážový fotbal a futsal v celé České republice.

V rámci této akce jsou každoročně oceňováni nejlepší hráčky, hráči a trenéři mládežnických kategorií z jednotlivých sportovních odvětví, ale také například nejlepší aktivity a akce spadající pod hlavičku Grassroots.

Letošního ročníku se zúčastnili i zástupci fotbalových klubů A.F.C. HumpolecFK Pelhřimov​, aby společně převzali Grassroots cenu fair play roku 2018 za nejlepší charitativní počin v roce 2018.

Toto ocenění bylo oběma klubům uděleno za charitativní akci ve prospěch Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov, která se uskutečnila v dubnu 2018 a vyvrcholila předáním výtěžku před mistrovským utkáním mezi oběma kluby hraném na hřišti v Pelhřimově 22. dubna 2018. Při této akci, do které se zapojili hráči i fanoušci obou klubů a někteří z jejich sponzorů, bylo vybráno kromě velkého množství hraček a dětských her také v součtu téměř 30.000 Kč, které byly použity na nákup dětských rehabilitačních podložek.

Cenu předávala Štěpánka Hilgertová​, olympijská vítězka v kanoistice a členka Českého klubu fair play fungujícího pod Českým olympijským výborem (ČOV). FAČR zároveň tuto společnou charitativní akci obou okresních rivalů nominovala za fotbal právě Českému klubu fair play na jejich každoroční ceny fair play. O tom, že naše akce vzbudila pozornost, svědčí například i to, že po skončení oficiálního programu osobně gratulovali známé osobnosti z řad trenérů a hráčů, mj. i trenér národního týmu fotbalistů, pan Jaroslav Šilhavý.

Záznam z galavečera můžete zhlédnout v úterý 8. ledna 2019 od 20.15 h. na stanici ČT sport, nebo se záznam celého 17. Galavečeru Grassroots fotbalu (FAČR) nachází na serveru TVCOM.cz – vlastní vyhlášení ceny začíná v čase 58:11.

FK Pelhřimov děkuje touto cestou všem, kteří se na této charitativní akci podíleli. Především 2 hlavním iniciátorům celé akce, Radce Vazačové a Tomáši Jeřábkovi, kteří vše zosnovali, všem organizátorům, vedení klubu A.F.C. Humpolec v čele opět s Radkou Vazačovou a jeho předsedou Václavem Dubnem, hráčům obou klubů (za kabinu humpoleckého A-týmu především jejímu nepsanému „šéfovi“ Radimovi Dalíkovi  a dlouholeté vedoucí týmu Jitce Beránkové), všem přispěvatelům a dárcům z řad fanoušků a členů obou klubů, kteří se zasloužili o dobrou věc a zároveň pomohli zviditelnit nejoblíbenější sport na světě – fotbal –, i za hranicemi svých měst.

Fotografie najdete v příspěvku na oficiální facebook stránce FK Pelhřimov.

Vytvořit Tomáš Josef (weby, grafika, reklama)