od BH dne 13.06.2022 v 22:36
100 LET FOTBALU V PELHŘIMOVĚ!

Fotbalisté v Pelhřimově slaví tento rok sto let existence. Poslední červnový pátek se uskuteční charitativní zápas legend domácího klubu proti týmu hvězd, který poskládal pelhřimovský rodák a dlouholetý hráč FK Maraton Pelhřimov Jan ŠMÍD.

Program začne úderem 16 hodiny, kdy si můžou zasoutěžit mladí fotbalisté v žonglování – nožičkách. Cílem je co největší počet hráček a hráčů na jedné ploše s míčem ve vzduchu a na konci výzvy zůstane vítěz s nejvyšším počtem zásahů míče bez dopadu na zem. Vše bude řídit „mistr žonglu“, bývalý trenér reprezentace, známý bouřlivák Petr Rada, který proslul výrokem na tiskové konferenci po utkání Sparty Praha na adresu jednoho z novinářů: „Když půjdete ven a vezmete si balon, tak neuděláte třikrát žongl, třikrát ho neudržíte ve vzduchu!“

Poté přijde na řadu od 17 hodin ocenění osobností klubu. Jedenáct borců, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s historií klubu, a kteří zasvětili svůj život pelhřimovskému fotbalu.

Další bod programu zaštítí příspěvek Agentury Dobrý den. Dojde na ocenění nejúspěšnějšího střelce českého národního týmu Jana KOLLERA. Oblíbený „Dino“ obdrží Certifikát o českém rekordu – nejvíce gólů v reprezentaci a bude zapsán do České knihy rekordů.

Nejočekávanější událostí pátečního odpoledne určitě bude Charitativní zápas bývalých hráčů Pelhřimova proti týmu hvězd, ve kterém si kopačky nazuje například Vladimír ŠMICER, zmiňovaný Jan KOLLER, Jaromír BOSÁK, David LAFATA, Dominik HAŠEK, Antonín PANENKA, Ondřej VETCHÝ, Jakub „LAVI“ ŠTÁFEK a další. Po utkání se uskuteční autogramiáda.

Po dvacáté hodině už „hrábne do strun“ oblíbená skupina WAJT, která udělá pomyslnou tečku za pátečním fotbalovým odpolednem.

Samozřejmostí je, že po celý den zajistíme bohaté občerstvení, možnost zakoupit si klubové suvenýry, doprovodný program pro nejmenší. Vstupenky můžete zakoupit online v předprodeji na www.pelhrimak.cz za 120 korun nebo přímo na místě za 150 korun. Mládež do 18 let věku má vstup zdarma.

V průběhu odpoledne bude předán šek s výtěžkem z této události Charitě Pelhřimov.

O doprovodná slova během veškerého dění na stadionu v Nádražní ulici se postarají moderátoři Miroslav MAREK a Luboš RAFAJ z Agentury Dobrý den.

Jménem VV FK Maraton Pelhřimov a celého organizačního týmu vás srdečně zveme na tuto akci s charitativním podtextem, přijďte podpořit dobrou věc.